FLASH TV´DEN DEST-İ İZDİVAÇ AÇIKLAMASI

 

DEST-I IZDIVAÇ OLAYI

Dest-i Izdivaç programi, her türlü “Format ve Fikri Haklari ile Flash TV’de dogmus” ve kisa sürede izleyicisi ile bulusarak saat kusaginin en çok izlenen programlari arasina girmistir. Program, 2007 Ekim ayindan bugüne giderek artan bir ilgi ile izlenmektedir.
Programin ilk yayinlari Sunucu Billur Aktürk tarafindan, Kasim 2007 ile Subat 2008 arasindaki yayinlar Sunucu Esra Erol tarafindan ve Mart 2008 den itibaren Nur Öktem tarafindan yapilmaktadir. Bu sunucularin hiç birinin, program formati, ismi ve içerigi üzerinde en ufak bir “Fikri Hak”lari yoktur. Sözlesmelerle bu durum açikça bellidir.
Subat sonunda, sunucu Esra Erol’a bazi transfer teklifleri yapildigi yolundaki dedikodu nitelikli haberler üzerine “Sözlesmesinin Mayis ayinda bitecegi” ve isterse simdiden süre uzatimi yapabilecegimiz bildirimi yapilmistir. Ancak anlasilan o ki Star TV’nin teklifi çok cazip gelmis ve sunucu Esra Erol “Bir günde karar verip, ertesi gün programi birakmistir”

Star TV sahip ve yöneticileri, tarafimizdan “uyarilmis” ve “olayin kendisinin ve olus seklinin hukuk ve etik disi” oldugu belirtilmistir. Bu konuda Star TV’den muhatap olunan “en üst düzey kisiler” konuyu anladiklarini ve “HAKLI OLDUGUMUZU” beyan etmislerdir. Bunun üzerine “Dest-i Izdivaç Program Teaser’lari 03 Mart Pazartesi günü Star TV’de durdurulmustur.” Ancak sonradan ne olduysa 04 Mart Sali günü Teaser yayinlari yeniden baslamistir.
Artik konuyu kamuoyu, önünde tartismak ve haklarimizi kamu vicdani ve Hukuk önünde aramak mecburiyeti ortaya çikmistir.

Her fiil sonucunda “Lehdar” olan kisi sorumludur. Bu isin Lehdarlari tabii ki Star TV sahipleridir. Bize göre muhatap onlardir.

Sektörümüzün Duayen Patronu olarak bilinen Sayin Aydin Dogan’in konuyu anlamasini ve gerekli müdahaleyi yapmasini bekliyoruz…

……………….

Flash TV’ye ait bir programin…...1) Sunucusunun
2) Format ve içeriginin
3) Orijinal isminin
4) Tüm kadrolu ve sözlesmeli ekip elemanlarinin
Bir günde kalkip gitmesi ve ayni yayin saatinde Star TV’de yayinlanmasi
……Hukuk, Etik ve Ticari Terbiye ile bagdasiyor mu?

Soru budur.
Bize göre Sayin Aydin Dogan kesinlikle böyle bir olayi “Içine Sindiremez”

……………….

Terbiye hudutlarimiz içinde muhataplarinin ve kamu vicdaninin degerlendirmesine sundugumuz bu olay karsisinda olusturulacak davranis sektörümüz için örnek teskil edecektir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !